Najlepsze aplikacje mobilne dla prawnika

Aplikacje mobilne służą już nie tylko rozrywce – okazują się bardzo pomocne również w aktywności biznesowej i zawodowej. Nie inaczej jest w przypadku firm z branży prawniczej. Prawnicy mogą wesprzeć się w codziennym zarządzaniu kancelarią i czasem pracy swojej oraz zespołu za pomocą dedykowanych im aplikacji. Jest ich sporo i wciąż pojawiają się nowe – zarówno dla systemu Android, jak iOS.

Najlepsze aplikacje przydatne w pracy prawnika

• Aplikacje do wykonywania i organizowania notatek: OneNote i Evernote

Evernote jest znany od dawna – za pomocą tego programu można nie tylko projektować, ale również „przechwytywać” notatki oraz nagrania, na bieżąco i w różnych formatach. Aplikacja jest pomocna nie tylko przy sporządzaniu, zapisywaniu i organizowaniu notatek pisemnych, ale także przy integrowaniu z kamerą urządzenia mobilnego. Dzięki temu obraz można przechwycić z wielu powierzchni – np. papieru, tablicy itp., a także odpowiednio do potrzeb, zmodyfikować go (przyciąć, obrócić itp.) i oczywiście – udostępnić.
Podobnie, bardzo dużą popularnością cieszy się również aplikacja OneNote – elektroniczny, wielofunkcyjny notes, służący nie tylko do zapisków, ale również do szybkiego i skutecznego przeszukiwania zarówno tekstów, jak i obrazów oraz plików dźwiękowych i wideo. Notatki można łatwo organizować, dzielić na różne kategorie, sekcje, prowadzić proste kalkulacje, dołączać maile, dodawać odręczne komentarze. Aplikacja jest w dużym stopniu intuicyjna i dzięki temu bardzo łatwa w obsłudze.

• Skype

Popularny komunikator jest przydatny m.in. w celu odbywania spotkań z klientami. Sprawdza się również jako aplikacja na urządzenia mobilne – to bardzo duże ułatwienie w codziennej pracy każdej kancelarii. Rozmowę wideo za pośrednictwem aplikacji można odbyć np. z klientem znajdującym się w innej strefie czasowej – tanio i szybko.

 

• Aplikacje do przechowywania danych chmurze: OneDrive, Box, Dropbox i Google Drive

OneDrive – ta aplikacja zintegrowana z pakietem Microsoft Office, utorowała drogę innym aplikacjom chmurowym. Zwraca uwagę dużą przestrzenią i szerokimi możliwościami rozbudowy dysku służącego do przechowywania danych. Jej największą zaletą jest jednak pełna integracja ze środowiskiem Windows i Microsoft Office. Każdy użytkownik może znacząco rozbudować aplikację o wiele opcji dodatkowych, optymalnie dopasowując OneDrive do swoich potrzeb.

Dużą popularnością cieszy się również aplikacja Box – zapewniająca bezpieczne przechowywanie różnych plików oraz zarządzanie nimi z poziomu urządzenia mobilnego. Box pozwala na uzyskanie natychmiastowego dostępu do dokumentów, udostępnianie ich, synchronizowanie plików ze współpracownikami, sprawdzanie projektów i komentowanie ich.

Dysk Google zyskuje coraz większą popularność wśród użytkowników firmowych, nie inaczej jest z kancelariami prawnymi. Aplikacja umożliwia bezpośrednią integrację z Dokumentami Google, co z kolei pozwala szybko edytować dokumenty, bezpośrednio z poziomu przeglądarki – bez konieczności korzystania z innych programów.

Dropbox, podobnie jak Box i Google Drive, zasadza się na bezpiecznym szyfrowaniu danych, a także działaniu protokołów bezpieczeństwa w serwerach (są to zarówno fizyczne, jak i elektroniczne protokoły). Dzięki temu, za pomocą tej aplikacji, można skutecznie i bezpiecznie gromadzić pliki w jednym miejscu, synchronizować, wyszukiwać i zarządzać nimi.

Inne przydatne aplikacje

Dictate + Connect – to aplikacja będąca nowoczesnym dyktafonem, która przeszła sporo „liftingów” związanych z dostępnością w sieci. Idealnie sprawdza się jako mobilny dyktafon zsynchronizowany np. z aplikacją Box. Aby korzystać z pełni możliwości Dictate + Connect, wystarczy nagrać np. notatkę ze spotkania z klientem i dołączyć ja do wirtualnych akt danej sprawy. Dictate + Connect oferuje doskonałą jakość dźwięku, bezpieczne szyfrowanie i wiele sposobów przesyłania swoich nagrań.

Wunderlist – to rozwiązanie zyskało wielu entuzjastów dzięki połączeniu prostoty i solidności. Aplikacja pozwala z łatwością ustanawiać różne listy, ustalać te, które mają znaczenie priorytetowe, ustawiać terminy, dodawać notatki. Aplikacja pozwala wydajnie pracować, m.in. dzięki bardzo dobrej synchronizacji między telefonem, tabletem i komputerem.

Feedly – to obecnie najpopularniejszy czytnik kanałów RSS. Aplikacja ułatwiająca agregację interesujących użytkownika treści automatycznie zbieranych z różnych serwisów internetowych. Pozwala np. trzymać rękę na pulsie w zakresie wszystkich zmian dotyczących branży. Jest to narzędzie, które skutecznie „odfiltrowuje” treści zbędne, pozostawiając tylko, te które mają istotne znaczenie. Umożliwia m.in. sprawne monitorowanie i udostępnianie treści z serwisów społecznościowych, porządkowanie ich w strumieniach, używanie tagów itp.

Google Keep – aplikacja służy do zapisywania wszelkiego rodzaju notatek i tworzenia list, za jej pomocą można również dodawać pliki dźwiękowe i zdjęcia. Korzystając z Google Keep, nie przeoczymy żadnego terminu, czy innych istotnych spraw – wystarczy aktywować funkcję „przypomnienie czasowe”. Notatki można szybko i bezpiecznie udostępniać współpracownikom i realizować zadania w czasie rzeczywistym, bez konieczności powielania komunikatów.

Drafts – aplikacja pozwala tworzyć notatki i zarządzać nimi – bardzo szybko i sprawnie oraz równie skutecznie je eksportować. Jest lubiana dzięki prostej i jednocześnie wysoce funkcjonalnej obsłudze. Wyróżnia się zminimalizowanym interfejsem. Działa błyskawicznie, umożliwia natychmiastową pracę zaraz po jej uruchomieniu.

Prawieoprawie