O czym pamiętać mając stronę internetową kancelarii prawnej w WordPressie

WordPress to technologia umożliwiająca tworzenie zarówno prostych jak i skomplikowanych stron internetowych kancelarii w oparciu o autorskie lub gotowe szablony graficzne dedykowane prawnikom, które gwarantują ciekawą architekturę i design strony za relatywnie małe pieniądze. Wykorzystanie szablonów pozwala mocno obniżyć koszt budowy strony internetowej z kilkunastu do kilku tysięcy. WordPress daje też użytkownikowi łatwy w obsłudze system zarządzania treścią strony co ceni sobie wielu prawników, którzy samodzielnie dodają treści do swoich witryn.

Tworząc stronę w WordPressie łatwo jednak popełnić sporo błędów, które mogą odbić się zarówno na wizerunku kancelarii jak i w aspekcie pozycjonowania strony. Często ciesząc się z faktu, że zaoszczędzimy kilkaset złotych decydujemy się na usługi osób, które nie mają doświadczenia w projektowaniu stron lub nie do końca profesjonalnie podchodzą do ich projektowania. Jeśli masz stronę w WordPressie lub dopiero chcesz zlecić jej projektowanie, sprawdź kilka często pomijanych elementów, na które powinieneś zwrócić uwagę.

#1 Nagłówek strony głównej

Nadpisywany jest automatycznie przez oprogramowanie WordPress. Tak samo jak nazwę naszej strony możemy go jednak zmienić. Nagłówki systemowe są elementem, który widzi każdy użytkownik wchodzący na nasza stronę z wyszukiwarki Google. Takie błędy wskazują na nasze niedbalstwo. Warto się nimi zająć. Problem jest znaczący, tylko szukając na szybko Google pokazuje nam około 150 stron zmagających się z tą przypadłością.

Kolejna witryna

#2 Przykładowe komentarze

To komentarze, które ma sprawdzić poprawność funkcjonowania formularzy oraz pokazać projektantom jak wygląda przykładowy komentarz w danym szablonie. Znaleźliśmy go na wielu stronach kancelarii, oto przykładowy.

Komentarz

 

#3 Przykładowy wpis na blogu

Tak jak w przypadku komentarzy, WordPress za każdym razem będzie miał wgrany testowy post, który ma pokazać nam jak wygląda przykładowa strona wpisu na naszym blogu. Również nie musieliśmy długo szukać go na stronach kancelarii. Często przy korzystaniu z szablonów zaciągane jest kilka lub nawet kilkanaście przykładowych wpisów.

Blog post

#4 Przykładowa podstrona

Na koniec najbardziej poważny błąd, to sytuacja, kiedy w WordPressie pozostają całe podstrony, których nie skasowano z poprzedniego szablonu. Może to mieć tragiczne skutki zarówno dla wizerunku prawnika jak i dla pozycjonowania strony kancelarii.

4. Przykładowa podstrona Na koniec najbardziej poważny błąd, to sytuacja, kiedy w WordPressie pozostają całe podstrony, których nie skasowano z poprzedniego szablonu. Może to mieć tragiczne skutki zarówno dla wizerunku prawnika jak i dla pozycjonowania strony kancelarii.

 

Jeśli macie podobne lub inne problemy ze swoim WordPressem i chcielibyście go uporządkować lub też sprawdzić czy takie sytuacje przypadkiem nie pojawiają się u was, to dajcie nam znać w komentarzach lub wyślijcie e-mail.