4 funkcje Facebooka, które z pewnością Wam się przydadzą

Znaczna część kancelarii, które prowadzą działania marketingowe posiada swój profil firmowy na Facebooku. Choć jest to portal, z którego korzystamy niemal codziennie to w zdecydowanej większości nasza aktywność na Facebooku ogranicza się do dodawania nowych wpisów i komentarzy. Facebook wciąż się rozwija, dając użytkownikom coraz więcej nowych funkcji, które mogą ułatwić nam korzystanie z portalu i poprawić jakoś naszych wpisów. Dziś postanowiliśmy wiec omówić kilka z nich, które uważamy za najbardziej przydatne w prowadzeniu profilu kancelarii.

Zapraszanie osób, które polubiły nasz wpis

Ta niesłychanie przydatna funkcja dostępna jest już od kilku miesięcy, a mimo to wciąż wielu z nas nie ma o niej pojęcia. Jeśli jesteśmy aktualnie zalogowanie do swojego profilu firmowego, to wystarczy kliknąć w listę osób, które polubiły dany wpis, znajdującą się pod nim, by naszym oczom ukazało się okienko umożliwiające zaproszenie ich do polubienia naszego profilu firmowego.

obraz 1

To bardzo szybki i niezwykle efektywny sposób na pozyskiwanie nowych fanów.

Zapisywanie ważnych postów

Jak często zdarza wam się szukać jakiegoś istotnego dla was postu na profilu zaprzyjaźnionej firmy, czy osoby. Zwykle takie poszukiwanie zabiera nam dużo czasu, a można dużo łatwiej. Wystarczy, że przeglądając aktualności klikniemy prawy górny róg interesującego nas postu by rozwinąć menu umożliwiające zapisywanie wpisów. Wszystkie zapisane posty, znajdą się w zakładce „Zapisane”, która znajduje się w lewym menu naszego profilu.

obraz 2

Szybki retusz zdjęć

Używając aplikacji mobilnej Facebooka można szybko wyretuszować zdjęcia, które zamierzamy wrzucić na nasz kancelaryjny fanpage. Funkcja umożliwia kadrowanie zdjęcia, nałożenie filtru, dodanie tekstu oraz rysunku. Aby wejść w menu tej funkcji wystarczy kliknąć w ikonkę „edytuj”, która pojawi się w lewym dolnym rogu tuż po dodaniu zdjęcia do wpisu.

obraz 3

Zamieszczanie linków do pojedynczych postów

To kolejna prosta czynność, która często jest dla nas niemal niewykonalna. Chcąc udostępnić link do czyjegoś postu np. w komentarzu często bowiem linkujemy do całego fanpage. Warto jednak zapamiętać tą krótką instrukcję, która z całą pewnością zaoszczędzi nam w przyszłości dużo czasu. Co trzeba zrobić? Kliknąć w datę dodania danego postu, która znajduje się przy każdym wpisie. Facebook przeniesie nas na stronę pojedynczego wpisu, teraz wystarczy jedynie zaznaczyć url, który pojawi się w oknie przeglądarki i wkleić go w treści np. naszego komentarza.

Powyższe funkcje to dla wielu z was zapewne nic nadzwyczajnego. Często jednak spotykamy się z problemami z Facebookiem, na które skarżą się prawnicy, którzy sami starają się prowadzić profile swoich kancelarii. Mamy nadzieje, że przedstawione dziś sposoby z pewnością ułatwią wam codzienną prace z Facebookiem i zaoszczędzą czas.