Zapraszamy do udziału w XIV Konferencji Fundacji Court Watch

W piątek, 20 września 2024 r. w Hotelu Filmar przy ul. Grudziądzkiej 39/43 w Toruniu oraz online na platformie YouTube odbędzie się XIV Konferencja Fundacji Court Watch Polska, poświęcona wyzwaniom oraz możliwościom polskiego systemu sądownictwa. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

XIV Konferencja odbywa się pod hasłem: „(Na) co czeka wymiar sprawiedliwości? demografia, kultura, technologie – szanse i wyzwania, o których się nie mówi”. Celem wydarzenia jest stworzenie platformy do wymiany poglądów, refleksji oraz prezentacji najnowszych badań i rozwiązań w obszarze wymiaru sprawiedliwości.

Program konferencji obejmuje:

  • prezentację najważniejszych wniosków z nowego raportu Obywatelskiego Monitoringu Sądów;
  • wystąpienie Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Arkadiusza Myrchy;
  • panel dyskusyjny dotyczący pokolenia Z w sądownictwie;
  • debatę oksfordzką, podczas której uczestnicy będą debatować, czy zmiany w KPK są konieczne, by Polska przestała przegrywać sprawy przed ETPCz.

Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości oraz NGO, grona akademickiego, sympatyków prawa, studentów, mediów oraz aktywnych obywateli-wolontariuszy. Jest współfinansowane przez Komisję Europejską w ramach Projektu „Building Bridges – Civic Capital in Local Communities”, realizowanego ze środków programu CERV finansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu „Obywatele, Równość, Prawa i Wartości” na lata 2021 – 2027.

Szczegółowe informacje:
🗓 20 września 2024 r.
⌚11:00 – 16:30
🏢 Hotel Filmar w Toruniu / YouTube
🔗 Rejestracja, program wydarzenia oraz szczegółowe informacje na temat konferencji dostępne są na stronie Fundacji Court Watch Polska>


Fundacja Court Watch Polska to niezależny ośrodek pozarządowy, specjalizujący się w działalności edukacyjnej, analitycznej i naukowej w dziedzinie prawa, praworządności, wymiaru sprawiedliwości i poprawy świadomości prawnej społeczeństwa. Misją Fundacji Court Watch Polska jest dążenie do poprawy polskiego sądownictwa i przyczynianie się do jego rozwoju na lepsze.

Prawieoprawie