B2RLaw doradzała CANAL+

Kancelaria B2RLaw doradzała spółce medialnej CANAL+ Polska przy zakupie budynku od Real Management Group pod nową siedzibę.

Transakcję ze strony kancelarii B2RLaw nadzorował Starszy Partner Rafał Zięba, pracą zespołu kierowała Counsel Agnieszka Wojciechowska. Za kwestie własności intelektualnej odpowiedzialny był Partner Marcin Huczkowski, a Starszy Prawnik Piotr Leonarski zajmował się kwestiami podatkowymi.

Zakres doradztwa kancelarii B2RLaw obejmował kompleksowe wsparcie transakcyjne, doradztwo podatkowe oraz analizę due dilligence nieruchomości podczas trwania całej transakcji oraz tworzenia umowy wstępnej i docelowej.

Spółka Real Management S.A. reprezentowana była przez swój wewnętrzny dział prawny, pod kierownictwem Ewy Marcinkowskiej, przy wsparciu adwokat Anny Maciesowicz z kancelarii Maciesowicz i Gdula Kancelaria Prawna S.C.

Charakterystyczny budynek biurowy zlokalizowany przy al. Generała Sikorskiego w Warszawie został kupiony przez CANAL+ Polska SA, który stanowi część francuskiej grupy dystrybucyjno-filmowej – Groupe CANAL+, zatrudniającej ponad 8 tysięcy osób na całym świecie. Budynek został zaprojektowany w 2007 r. zgodnie z potrzebami CANAL+, a jedną z jego cech charakterystycznych jest znak plusa umieszczony na fasadzie, jak również park antenowy na dachu, który wieczorami oświetla okolicę. W budynku znajdują się zarówno pomieszczenia biurowe jak i zaawansowane centrum nadawcze. Na najwyższych piętrach znajdują się nowoczesne studia telewizyjne.

Źródło: B2RLaw

Prawieoprawie