Bird & Bird doradzała Jinko Power

Prawnicy z kancelarii Bird & Bird doradzali Jinko Power Energy S.L. przy nabyciu udziałów spółki odpowiedzialnej za rozwój projektów magazynów energii elektrycznej oraz przy udziale w aukcji głównej rynku mocy na rok dostaw 2028.

Klientowi doradzali partnerzy Grzegorz Pizon, Rafał Dziedzic, counsel Artur Stosio, senior associates Sara Radzicka-Tolwaj, Wojciech Korga oraz associate Tomasz Chabrzyk.

Zakres usług obejmował przeprowadzenie badania due diligence, przygotowanie i negocjacje umów oraz doradztwo transakcyjne. Prawnicy doradzali także w kwestiach regulacyjnych odnoszących się do udziału rozwijanych przez SPV projektów w rynku mocy i przy realizacji formalności związanych z udziałem w aukcji głównej na rok dostaw 2028, w ramach której spółka uzyskała kontrakt mocowy na okres siedemnastu lat.

Jinko to spółka z siedzibą w Chinach, której celem jest dostarczanie czystej energii. Główne obszary działalności firmy obejmują rozwój, inwestycje, budowę, eksploatację i zarządzanie elektrowniami fotowoltaicznymi.

Źródło: materiały prasowe Bird & Bird

Prawieoprawie