Bird & Bird, OXYGY i Komisja Europejska ogłosiły nabór do piaskownicy blockchain

Komisja Europejska ogłosiła rozpoczęcie rekrutacji do ogólnoeuropejskiej piaskownicy blockchain. Inicjatywa jest dedykowana innowacyjnym projektom opartym na technologii rozproszonego rejestru. Projekt powstał przy współpracy ekspertów z Bird & Bird i firmy konsultingowej OXYGY oraz przy wsparciu specjalistów z WBNoDE i projektantów stron internetowych ze Spindox.

Celem projektu jest zapewnienie bezpiecznego środowiska innowatorom rynku blockchain. Przedsiębiorcy będą mogli testować swoje produkty i usługi we współpracy z odpowiednimi organami regulacyjnymi i nadzorczymi. W ten sposób identyfikacja przeszkód prawno-regulacyjnych będzie ułatwiona. Podmioty biorące udział w projekcie będą mogły skorzystać z doradztwa Bird & Bird.

W czasie trwania trzyletniej inicjatywy, wsparcie ma uzyskać 20 projektów rocznie, począwszy od 2023 r. Nagrody dla najbardziej innowacyjnego regulatora biorącego udział w projekcie będą przyznawane co roku.

Ruszył pierwszy etap naboru uczestników do projektu europejskiej piaskownicy blockchain. Do 14 kwietnia 2023 r. przedsiębiorcy (w tym start-upy i scale-upy) i podmioty publiczne z całego obszaru UE i EOG mogą wysyłać swoje zgłoszenia na stronie.

Źródło: materiały prasowe Bird & Bird

Prawieoprawie