CMS doradzała akcjonariuszom Divante S.A.

Prawnicy z kancelarii CMS doradzali akcjonariuszom Divante S.A. przy sprzedaży 100% udziałów na rzecz Cloudflight, europejskiego producenta oprogramowania i rozwiązań z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Wśród akcjonariuszy, którym doradzała kancelaria byli większościowy inwestor OEX S.A. oraz założyciele spółki Tomasz Karwatka i Piotr Karwatka.

Wstępna cena za nabycie 100% pakietu udziałów wynosi 175 milionów złotych. Uwzględniono również możliwość korekty cenyzgodnie z warunkami umowy – jej podwyższenia w przypadku osiągnięcia określonych wyników finansowych za rok 2021 do maksymalnej kwoty 260 milionów złotych.

Spółka OEX należy do grupy kapitałowej OEX, która specjalizujące się w dostarczaniu rozwiązań z zakresu sprzedaży i obsługi klienta dla branży FMCG, eCommerce i telekomunikacji. Spółka Divante była zależna od grupy OEX od 2015 roku. Cloudflight jest natomiast jedną ze spółek portfelowych funduszu Deutsche Beteiligungs AG.

Zakres doradztwa kancelarii CMS obejmował kompleksowe doradztwotransakcyjne oraz regulacyjne dotyczące prawa rynków kapitałowych i własności intelektualnej.

Zespołem transakcyjnym kierował partner warszawskiej praktyki transakcyjnej Błażej Zagórski, wspierany przez starszego prawnika Grzegorza Pączka. W kwestiach dotyczących rynków kapitałowych na rzecz OEX doradzały starsze prawniczki Magdalena Zmysłowska i Katarzyna Grodziewicz. W skład zespołu transakcyjnego weszli również starszy prawnik Rafał Burda i prawnicy z praktyki transakcyjnej Mateusz Mazur, Natalia Szurnicka oraz Aleksandra Dałecka. Starszy prawnik Damian Karwala doradzał w zakresie dotyczącym ochrony danych osobowych. Maciej Olejnik, straszy prawnik doradzał w kwestiach związanych z prawem własności intelektualnej. W zakresie M&A zespół wspierał radca prawny Dariusz Greszta, od wielu lat związany z CMS.

Źródło: CMS

Prawieoprawie