CMS doradzała funduszowi PFR

Prawnicy z warszawskiego biura kancelarii CMS doradzali Funduszowi Inwestycji Infrastrukturalnych – Kapitałowi FIZAN, przy sprzedaży 100% udziałów w spółce Nowe Jaworzno Grupa Tauron sp. z o.o. (NJGT) na rzecz Tauron Polska Energia S.A. Szacowana wartość transakcji wynosi 1 mld zł. Częścią portfela inwestycyjnego FIZAN zarządza Polski Fundusz Rozwoju S.A. (PFR).

Klientowi doradzał multidyscyplinarny zespół, w skład którego weszli Adam Kędziora, Olga Czyżycka, Rafał Burda, Mateusz Mazur, Piotr Prawda, Jan Radziuk, Michał Andruszkiewicz, Ada Szon oraz Agnieszka Skorupińska i Maciej Olejnik. Pracami kierowali Błażej Zagórski i Piotr Ciołkowski.

Spółka NJGT była odpowiedzialna za budowę nowego bloku w Jaworznie o wartości ponad 6 mld zł. Jest to jedna z największych inwestycji w sektorze energetycznym na przestrzeni ostatnich lat. Obecnie NJGT jest operatorem instalacji o mocy 910 MW.

Eksperci z kancelarii CMS doradzali klientowi zarówno w procesie inwestycji i budowy instalacji energetycznych w Jaworznie, jak i podczas sprzedaży udziałów w spółce NJGT.

Źródło: CMS

Prawieoprawie