CMS doradzała KUKE i BGK

Prawnicy z kancelarii CMS doradzali Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowanych S.A. (KUKE) i Bankowi Gospodarstwa Krajowego (BGK) przy bezpośrednim finansowaniu zakupu polskiego systemu schładzania mleka na rzecz Skarbu Państwa Republiki Rwandy. W związku z finansowaniem Faspol Sp. z o.o. dostarczy blisko 400 instalacji schładzania mleka wraz z dodatkowym wyposażeniem i elementami konstrukcyjnymi dla państwowych punktów skupu w Rwandzie. Wartość finansowania wyniosła 23 mln euro.

Klientowi doradzali partner Michał Mężykowski, counsel Artur Bednarski, senior associate Kamila Singer, associate Iwona Ciszyńska i prawnik Michał Horelik.

Faspol jest producentem silosów i zbiorników do przechowywania płynów wykorzystywanych w budownictwie, przemyśle chemicznym i spożywczym. W 2017 r. firma otworzyła oddział w Kenii, z którego obsługuje klientów w Afryce Wschodniej. KUKE oferuje rozwiązania, które pomagają przedsiębiorcom rozwijać biznes w kraju i na świecie. BGK jest polskim bankiem rozwoju, wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy.

Źródło: CMS

Prawieoprawie