CMS doradza węgierskiemu przedsiębiorstwu MOL

Doradztwo obejmuje wsparcie przy transakcjach związanych z przygotowywaną fuzją PKN ORLEN S.A. i Grupy Lotos S.A. w zakresie realizacji środków zaradczych, wynikających z warunkowej decyzji Komisji Europejskiej.

Prawnicy reprezentują węgierski MOL przy nabyciu 100 proc. udziałów w Lotos Paliwa, która posiada m.in. pakiet 417 stacji paliw w Polsce. Wartość transakcji została ustalona na blisko 610 milionów dolarów, z elementem zmiennym, uzależnionym od wysokości długu oraz kapitału obrotowego spółki. Sprzedaż sieci stacji paliw przez Grupę Lotos jest niezbędna do przeprowadzenia jej planowanego przejęcia przez PKN Orlen.

Prawnicy CMS doradzali również w transakcji sprzedaży przez MOL na rzecz PKN Orlen 144 stacji na Węgrzech i 41 stacji na Słowacji za łączną kwotę 259 mln dolarów, a także w transakcji kupna spółki Lotos Biopaliwa przez węgierską spółkę Rossi Biofuel Zrt.

Klientowi doradzają Rafał Burda, Piotr Prawda, Magdalena Zmysłowska, Grzegorz Pączek, Adam Kędziora, Jagoda Nowakowska, Szymon Klimkowski, Anis Ben Amer, Paweł Ura, Michał Tutaj, Mateusz Mazur oraz Patrycja Styczyńska.

Klienta wspierają ponadto:

  • Małgorzata Urbańska i Krzysztof Sikora – w zagadnieniach dotyczących prawa konkurencji;
  • Agnieszka Skorupińska i Wojciech Szopiński – w zagadnieniach dotyczących prawa ochrony środowiska;
  • Maciej Olejnik – w kwestiach związanych z prawem własności intelektualnej
  • Helen Rodwell, Eva Talmacsi, Eliska Copland i Moritz Kopka z węgierskiego biura CMS – w zakresie zbycia przez MOL pakietu stacji paliw zlokalizowanych na Węgrzech i Słowacji.

Pracami zespołu CMS kierują Łukasz Szatkowski, Błażej Zagórski, Rafał Zwierz oraz Piotr Ciołkowski.

Źródło: CMS

Prawieoprawie