Deloitte Legal doradzała w procesie pozyskania inwestora dla Szpitala Specjalistycznego w Brzezinach

Prawnicy z kancelarii Deloitte Legal doradzali Pelion S.A., profesorowi Adamowi Dzikiemu, doktorowi Piotrowi Trypensowi i Korporacji Inwestycyjnej Polskiej Farmacji sp. z o. o. w projekcie pozyskania inwestora dla Powiatowego Centrum Zdrowia w Brzezinach sp. z o.o., której głównym przedmiotem działalności jest prowadzenie szpitala specjalistycznego w Brzezinach. Nowym inwestorem została spółka Kliniki Neuroradiochirurgii sp. z o.o.

W projekcie doradzali managing associate Krystian Kowalski, wspierany przez junior associate Jana Kunickiego, pod nadzorem partnera Ryszarda Manteuffela. Zakres wsparcia obejmował przygotowanie dokumentacji transakcyjnej, udział w negocjacjach i doradztwo przy podpisaniu dokumentacji oraz zamknięciu transakcji. W ramach projektu przeprowadzono również wewnętrzną i zewnętrzną restrukturyzację zadłużenia.

Działająca w sektorze ochrony zdrowia od 1990 r. Pelion S.A. jest spółką holdingową, która obsługuje wszystkie segmenty dystrybucji farmaceutycznej na etapach sprzedaży hurtowej, detalicznej i zaopatrzenia szpitali, a świadczy także usługi logistycznych na terenie Polski.

Źródło: Deloitte Legal

Prawieoprawie