Dentons doradzała Atrium European Real Estate

Prawnicy z kancelarii Dentons doradzali spółce Atrium European Real Estate przy transakcji dotyczącej zawarcia umów przedwstępnych na zakup dwóch projektów mieszkaniowych. Inwestycje zlokalizowane są w Warszawie i Krakowie, łącznie obejmują ponad 650 apartamentów o wartości ponad 53 milionów euro.

Przebieg transakcji nadzorował partner Jacek Jezierski przy wsparciu counsel Martyny Racz-Suchockiej. W skład zespołu weszli senior associate Alicja Puławska oraz associates Zuzanna Soboń i Jacek Korcz.

Obie nieruchomości są pierwszymi inwestycjami Atrium w nową klasę aktywów nieruchomościowych. Wpisują się w strategię dotyczącą poszerzenia portfela o nowy segment z zakresu PRS (private rental sector).

Jedna z nieruchomości zlokalizowana jest na warszawskich Włochach w zachodniej części Warszawy. Obejmuje kompleks budynków z 541 lokalami, które planowo mają zostać oddane do użytku przez rozpoczęciem drugiego kwartału 2022 roku. Druga nieruchomość znajduje się w dzielnicy Krowodrza w Krakowie i obejmuje 109 lokali.

Źródło: Dentons

Prawieoprawie