Dentons doradzała Zhejiang XCC Group

Kancelaria Dentons doradzała chińskiemu producentowi i dystrybutorowi łożysk Zhejiang XCC Group (XCC) przy nabyciu FŁT Polska Sp. z o.o. od Boryszew S.A.

Spółka FŁT specjalizuje się w sprzedaży łożysk i ich części. Do jej kontrahentów należą zarówno firmy zagraniczne jak i krajowe.

XCC jest spółką notowaną na giełdzie w Szanghaju. W transakcji, przy której doradzali specjaliści z kancelarii Dentons nabyła 100 procent udziałów w FŁT Polska wraz z udziałami w spółkach niezależnych w Chinach, Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Francji. Zhejiang XCC Group nabyła również związane z działalnością FŁT znaki towarowe. Szacowana wartość transakcji wynosi około 100 milionów złotych.

Na czele zespołu Dentons doradzającego przy transakcji stali partner Piotr Dulewicz oraz managing counsel Marcin Paliwoda wspierani przez Natalię Greiner. W zakresie prawa własności intelektualnej doradzali counsel Marek Trojnarski i associate Bartosz Dobkowski. W zakresie prawa konkurencji doradzali partner Agnieszka Stefanowicz-Barańska i senior associate Tomasz Kordala.

Źródło: Dentons

Prawieoprawie