Dentons doradzała EBOR, DNB i EKF

Zespół prawników z warszawskiego biura Dentons doradzał EBOR, DNB i EKF przy udzieleniu finansowania o wartości 350 milionów złotych na budowę farm wiatrowych przez spółki należące do funduszy DIF Capital Partners.

Prawnicy z warszawskiego biura kancelarii Dentons doradzali EBOR, DNB Bank ASA oraz EKF, Duńskiej Agencji Kredytów Eksportowych, w związku z finansowaniem udzielonym polskim spółkom, należącym do funduszy DIF Capital Partners na projekt nabycia, budowy i zarządzania farmami wiatrowymi Grajewo i Sulmierzyce o łącznej mocy 63,1 MW. Udział EBOR w finansowaniu wynosi 175 milionów złotych, pozostałe 50 procent kwoty finansowania zapewnił bank DNB, z czego 70 procent zabezpieczyły gwarancje EKF.

Klientowi doradzali Piotr Nerwiński, Justyna Jamroży i Katarzyna Kaptur. W kwestiach związanych z prawem angielskim doradzał Mark Segall.

Zakres doradztwa obejmował kompleksowe wsparcie kredytodawców w przygotowaniu, negocjacjach i podpisaniu dokumentów finansowania, sporządzonych pod prawem angielskim i polskim, w tym umowy hedgingowej.

Źródło: Dentons

Prawieoprawie