Dentons doradzała Grupie eSky i Syntaxis Capital

Prawnicy z kancelarii Dentons doradzali założycielom Grupy eSky i funduszowi Syntaxis Capital przy transakcji sprzedaży większościowego pakietu akcji na rzecz funduszu należącego do MCI Capital.

Klientowi doradzali partner Paweł Grabowski, managing counsel Michał Wasiak, wspierani przez prawniczki Katarzynę Kozak, Dagmarę Przybytniowską i Katarzynę Mazur.

Zamknięcie transakcji uwarunkowane jest wyrażeniem zgody przez UOKiK i instytucje finansowe. Projekt obejmował również dokapitalizowanie spółki, a jego szacunkowa wartość to 158 milionów złotych. Założyciele Grupy eSky w dalszym ciągu pozostają aktywnymi udziałowcami i kontrolują 45 proc. akcji spółki.

Grupa eSky to internetowe biuro podróży działające w oparciu o zaawansowaną technologię. Umożliwia kupowanie biletów lotniczych, rezerwowanie noclegów, wynajmowanie samochodów oraz zakup ubezpieczeń podróżnych. Grupa prowadzi sprzedaż w ponad 60 krajach świata i jest czołowym graczem w Ameryce Południowej oraz liderem rynku w Europie Środkowo-Wschodniej.

Źródło: Dentons

Prawieoprawie