Dentos doradzała Norddeutsche Landesbank

Prawnicy z kancelarii Dentons doradzali bankowi NORD/LB Norddeutsche Landesbank, w związku z finansowaniem w kwocie 53 milionów złotych, udzielonym European Energy A/S na budowę i eksploatację farmy wiatrowej o mocy 38.8 MW, zlokalizowanej w miejscowości Liskowo, w północno-zachodniej Polsce.

Znaczna część finansowania została objęta gwarancją przez niemiecką agencję kredytów eksportowych Euler Hermes.

Projektem kierował partner dr Christian Schnell, wspierany przez counsela Piotra Dziwniela, senior associate Olgę Wasilewską i associate Ewę Gołąbek. Zaangażowani byli również partner Piotr Nerwiński, senior associate Justyna Jamroży i associate Katarzyna Kaptur. Dodatkowo, klienta wspierali także partner Axel Schlieter i senior associate Julia Heitmann z biura kancelarii Dentons w Düsseldorfie.

Zakres doradztwa obejmował kompleksowe wsparcie w przygotowaniu, negocjacjach i podpisaniu dokumentów finansowania oraz gwarancji, realizację badania due diligence, a także doradztwo w zakresie regulacji dotyczących energetyki odnawialnej. Dokumenty finansowe były sporządzone pod prawem niemieckim i polskim.

Źródło: Dentons

Prawieoprawie