Dlaczego prawnicy powinni zainteresować się WordPressem?

Decydując się na budowę strony internetowej dla kancelarii możemy obrać jedną z dwóch dróg – zlecić budowę strony od zera lub wykorzystać gotowe systemy zarządzania treścią. Pierwsza opcja pozawala nam stworzyć rozwiązanie szyte na miarę, jednak musimy pamiętać, że pisanie strony od zera zajmie dużo więcej czasu programiście, a przez co musimy liczyć się także z większymi kosztami. Korzystając z gotowych „silników” do tworzenia stron, takich jak np. WordPress, możemy ograniczyć koszty przygotowania strony, dopisując jedynie te funkcjonalności, które są nam potrzebne. Mimo wielu zalet o WordPressie wciąż jeszcze krąży niezbyt dobra opinia, dlatego też dziś pokazujemy dlaczego naszym zdaniem prawnicy powinni zainteresować się WordPressem.

WordPress to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią. Jest na tyle kompleksowy i rozbudowany, że sprawdza się zarówno w prowadzeniu blogów, jak i w budowaniu oraz prowadzeniu profesjonalnych stron firmowych. Największym autem WordPressa jest fakt, że zapewnia on łatwy dostęp do wielu popularnych funkcjonalności, które pozwolą efektywnie i co najważniejsze relatywnie niedrogo rozwijać stronę kancelarii.

Prostota i różnorodność

WordPress wyróżnia się prostą konstrukcją, charakterystyczną dla platform typu open source. Każdy z nas po krótkim przeszkoleniu bez problemu będzie potrafił odnaleźć się w panelu zarządzania stroną. WordPress zapewnia też wiele możliwości w zakresie tworzenia i dystrybucji różnych typów treści internetowych, a także dodawania nowych funkcji. W dość prosty sposób sami możemy dodawać nowe treści i wprowadzać korekty, zmiany na naszej stronie, czy też rozbudować ją o nową funkcję za pomocą wtyczki.

Ogrom funkcjonalność w gotowych wtyczkach

Do naszej dyspozycji w WordPressie pozostaje cała gama wtyczek, gotowych do zaimplementowania na stronę funkcjonalności, bezpłatnych jak i dostępnych za niewielką odpłatnością. Wtyczki te pozwalają nam dodawać i konfigurować praktycznie każdą funkcjonalność jaką chcielibyśmy mieć na stronie – popup, zapis do newsletter, komunikator, czat i wiele innych. Warto zwrócić szczególną uwagę m.in. na wtyczki SEO, pozwalające nam poprawiać widoczność swojej strony w wyszukiwarce, czy wtyczki komentarzy, pozwalające na pełną kontrolę nad dyskusją.

Łatwe projektowanie graficzne dzięki szablonom

WordPress wyróżnia się na tle konkurencji możliwościami w zakresie projektowania graficznej sfery strony internetowej. Użytkownik może korzystać tysięcy szablonów i dodatków, które w większości są darmowe lub dostępne za kilkaset złotych. W oparciu o szablony możemy zaprojektować naszą stroną na tysiące różnych sposobów. Równie łatwo możemy też odświeżyć jej szatę graficzną, po prostu zmieniając szablon.

Jeśli tworzeniem naszego serwisu zajmuje się programista, to korzystając z WordPress mamy niemal nieograniczone możliwości kreowania wizualnej (i zarazem funkcjonalnej) odsłony witryny naszej kancelarii. Warto w tym miejscu podkreślić, że WordPress nie jest rozwiązaniem zamkniętym, a więc zawsze możemy dodać do swojego szablonu autorskie rozwiązanie, które zaprojektował dla nas programista.

Wsparcie dla użytkownika

Nawet jeśli będziemy mieć problem z instalacją szablonu lub wtyczki, to w sieci bez problemu znajdziemy całą gamę poradników, jak i filmów instruktażowych, gdzie inni miłośnicy WordPressa przeprowadzą nas po prawidłowej instalacji i konfiguracji danej wtyczki. Do naszej dyspozycji pozostają też fora, gdzie znaleźć możemy rozwiązanie swojego problemu lub zapytać o nie innych użytkowników.

Koszty budowy strony internetowej kancelarii

System WordPress – jako open – jest darmowy. Konfigurator WordPressa jest wbudowany w panelach zarządzania większości hostingów, które oferują swoje usługi w naszym kraju, przez co konfiguracja WordPressa na swoim hostingu często nie jest trudniejsza niż założenie konta na Facebooku. Zakup szablonu to wydatek rzędu kilkuset złotych, jeśli zdecydujemy się na płatny szablon. Ceny budowy gotowej strony w WordPressie wahają się od kilkuset, do kilku tysięcy złotych, w zależności od tego jak ma wyglądać nasza strona, jak bardzo ma być rozbudowana i jakie funkcjonalności posiadać.

Podsumowując, WordPress to jednocześnie kompleksowość rozwiązań, szeroka funkcjonalność, elastyczność i swoboda w tworzeniu rozbudowanego serwisu firmy. Dlatego też jest coraz częściej wybieranym systemem zarządzania stroną internetową.