FSG Podatki doradzało w transakcji sprzedaży firmy Izolbet

Doradca podatkowy Michał Szychowski z FSG Podatki doradzał założycielom i wspólnikom w podatkowych elementach transakcji sprzedaży spółek Izolbet sp. z o.o. i Izolbex sp. z o.o. na rzecz Lafarge (Grupa Holcim). Zamknięcie transakcji, która oczekuje jeszcze na zatwierdzenie przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, planowane jest w drugiej połowie roku.

Zakres wsparcia obejmował w szczególności przygotowanie dokumentacji transakcyjnej i całego procesu sprzedaży spółek. Michał Szychowski doradzał na każdym etapie procesu sprzedaży we wszystkich aspektach podatkowych tej transakcji.

W transakcji uczestniczył także zespół kancelarii Sobczyńscy i Partnerzy (FSG Prawo) – adwokat Michał Sobczyński, radcowie prawni Orest Ochocki i Piotr Pawłowski, jak również aplikantka radcowska Milena Gapska.

Izolbet działa na polskim rynku od 1995 r. Firma produkuje przede wszystkim materiały hydroizolacyjne pod nazwą IZOLBET®, a także chemię budowlaną, zaprawy i tynki. Posiada 4 zakłady produkcyjne, w których zatrudnia ponad 170 specjalistów.

Nabywcą Izolbetu jest wiodący producent materiałów budowlanych – Lafarge, wchodzący w skład Grupy Holcim, który zatrudnia ok. 75 tysięcy specjalistów w 80 krajach zatrudnia ok. 75 tys.

Źródło: FSG Podatki

Prawieoprawie