GESSEL i Rymarz Zdort Maruta doradzały przy zbyciu Hymon Fotowoltaika

Prawnicy z kancelarii GESSEL doradzali BNS Capital przy zbyciu 70% udziałów Hymon Fotowoltaika na rzecz Griffin Capital Partners i Kajima Partnerships Limited, którym doradzała kancelaria Rymarz Zdort Maruta.

Po stronie GESSEL BNS Capital doradzali partner Bernadeta Kasztelan-Świetlik, associates Rafał Smolik, Maria Kozłowska, Karolina Olszewska i junior associate Julia Gardecka. Partner Michał Bochowicz nadzorował zespół i prowadził transakcję. Zakres usług obejmował przygotowanie i negocjowanie dokumentacji oraz wsparcie klienta w zakresie konsultacji zgłoszenia zamiaru koncentracji do Prezesa UOKiK.

Po stronie Rymarz Zdort Maruta Griffin Capital Partners i Kajima Partnerships Limited doradzali partnerzy Paweł Zdort, Jakub Krzemień, Iwona Her i Jakub Rachwol. Pozostałymi doradcami byli senior associates Marzena Iskierka-Janota, Tomasz Kordala, associates Jakub Wilk, Szymon Rutecki, Justyna Niezgoda, Michał Lulka i Augustyna Porzucek. Zakres usług obejmował doradztwo w aspektach antymonopolowych i finansowych transakcji.

Hymon Fotowoltaika to wykonawca instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła dla klientów indywidualnych i biznesowych w Polsce. Griffin Capital Partners to prywatny inwestor oraz firma zarządzająca aktywami na rynku private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Kajima Partnerships Limited to paneuropejska spółka inwestycyjno-deweloperska, która działa w Europie i jest spółką zależną Kajima Corporation.

Źródło: GESSEL i Rymarz Zdort Maruta

Prawieoprawie