Greenberg Traurig doradzała Polsat Plus

Prawnicy z kancelarii Greenberg Traurig doradzali Grupie Polsat Plus w projekcie dotyczącym zawarcia przez jej spółki zależne, powiązane z Portem Praskim, umowy dotyczącej wspólnego przedsięwzięcia z HB Reavis oraz umowy sprzedaży 50% udziałów w Port Praski City II sp. z o.o. oraz Port Praski Medical Center sp. z o.o. na rzecz HB Reavis. Cena sprzedaży udziałów wyniesie ponad 24 mln euro.

Klientowi doradzali partner Daniel Kaczorowski, senior associate Agnieszka Stopińska i associate Michał Kuratowski, a także partner Radomił Charzyński i associate Mateusz Rydzewski (dokumentacja projektowa dotycząca wspólnej inwestycji), partner Robert Gago, senior associates Anna Celejewska-Rajchert i Filip Drgas oraz associate Anna Bryńska (ochrona konkurencji).

Projekt obejmuje budowę i zagospodarowanie nieruchomości usytuowanej w Warszawie, w tym m.in. budowę wysokiej klasy budynków biurowych, uwzględniających powierzchnię handlową. Podpisana umowa określa zasady funkcjonowania wspólnych spółek, które będą odpowiedzialne za realizację projektu, w tym m.in. uregulowania dot. ładu korporacyjnego, finansowania działalności spółek, wykonania i komercjalizacji projektu przez te spółki projektu. Uruchomienie projektu jest uzależnione od spełnienia się warunków zawieszających określonych w umowach, a także uzyskania stosownych pozwoleń na budowę.

Źródło: Greenberg Traurig

Prawieoprawie