Greenberg Traurig doradzała Innova Capital oraz prywatnym inwestorom

Prawnicy z kancelarii Greenberg Traurig doradzali Bogdanowi i Elżbiecie Kaczmarek oraz Innova Capital przy nabyciu wszystkich udziałów w Pfleiderer Polska od Pfleiderer Group. Zamknięcie transakcji oczekiwane jest w pierwszej połowie 2024 r., pod warunkiem uzyskania wymaganych zgód regulacyjnych oraz spełnienia warunków zawieszających.

Klientowi doradzali partnerzy Maciej Kacymirow, Maciej Pietrzak, Michał Bobrzyński i Robert Gago, counsel Mateusz Koronkiewicz, senior associates Tomasz Denko, Filip Drgas i Anna Celejewska-Rajchert, associate Mateusz Rogulski i junior associate Artur Hammermeister. Transakcję prowadzili partnerzy Rafał Baranowski oraz Filip Kijowski.

Zakres usług obejmował doradztwo w zakresie podatków, prawa antymonopolowego, aspektów finansowania transakcji oraz w kwestiach ubezpieczenia W&I.

Bogdan i Elżbieta Kaczmarek to prywatni inwestorzy i właściciele m.in. zakładów produkujących meble i materace w Europie Środkowo-Wschodniej. Innova Capital jest doradcą private equity działającym w Polsce i inwestującym w wykupy większościowe średniej wielkości spółek prowadzących działalność w Europie Środkowo-Wschodniej. Pfleiderer Polska to producent płyt drewnopochodnych, posiadający trzy zakłady produkcyjne. Pfleiderer Group jest własnością funduszy zarządzanych przez Strategic Value Partners.

Źródło: materiały prasowe Greenberg Traurig

Prawieoprawie