konkurs „Od mundurka do togi”

Zapraszamy do udziału w II edycji Konkursu „Od mundurka do togi” organizowanego przez Kancelarię Dawid & Partnerzy – Adwokaci i Radcowie Prawni w roku szkolnym 2017/2018.

Prawieoprawie.pl ma przyjemność być patronem medialnym wydarzenia.

„Od mundurka do togi” to konkurs przeznaczony dla licealistów zainteresowanych w przyszłości pracą w zawodzie prawnika, jak również tych, którzy dopiero zastanawiają się nad wyborem swojej drogi życiowej.

W ramach konkursu składającego się z 3 etapów, uczniowie mają za zadanie rozwiązać test jednokrotnego wyboru oparty na literaturze wskazanej w Regulaminie Konkursu. W drugim etapie przygotować i przedstawić propozycję rozwiązania otrzymanego wcześniej kazusu. W finałowej części – wcielić się zaś w rolę obrońcy albo oskarżyciela, broniąc słuszności swojego stanowiska w trakcie symulowanej rozprawy sądowej.

Celem D&P jest odkrycie talentów, wybitnych uczniów, którzy wykazują zainteresowanie prawem, historią i wiedzą o społeczeństwie. Ważne jest, by dotrzeć do młodzieży w przełomowym momencie ich życia, gdy stoją przed trudnym wyborem dotyczącym dalszego rozwoju. Ponadto ideą Konkursu jest propagowanie wśród młodzieży postaw obywatelskich i zwiększanie ich świadomości prawnej. Społeczeństwo obywatelskie to bowiem  społeczeństwo świadomych ludzi.
Wiedza zdobyta podczas przygotowywania się do I edycji Konkursu przyczyniła się do zwycięstwa laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Prawie.

więcej informacji >>

Prawieoprawie