Łukasz Dziamski – nowy partner w HANTON

Do grona partnerów kancelarii HANTON dołączył adwokat Łukasz Dziamski, specjalizujący się w prawie nieruchomości, obsłudze procesu inwestycyjnego, regulacjach dotyczących zabytków i pozwoleń administracyjnych. 

Łukasz Dziamski posiada ponad 12-letnie doświadczenie zawodowe. Doradza przedsiębiorcom prywatnym, spółkom i innym organizacjom w zagadnieniach dotyczących prawa nieruchomości. Doradzał w szeregu postępowań dotyczących nieruchomości zabytkowych w Gdańsku. Uczestniczył w obsłudze prawnej inwestycji obejmującej rewitalizację Fabryki Norblina, Browarów Warszawskich, Domu Towarowego Smyk w Warszawie, Soho Factory na warszawskiej Pradze.

Posiada bogate doświadczenie w sprawach administracyjnych, które poprzedzających realizację budowy osiedli mieszkaniowych i kompleksów biurowych – w tym zakresie doradzał m.in. inwestorom przy realizacji inwestycji przy rondzie Daszyńskiego oraz rondzie ONZ w Warszawie. Brał także udział w projektach dotyczących realizacji inwestycji infrastrukturalnych, w tym budowie terminalu DHL przy porcie lotniczym im. Fryderyka Chopina oraz lotniska cywilnego Warszawa-Modlin.

Przed dołączeniem do kancelarii HANTON był partnerem współzarządzającym zespołem nieruchomości i szefem praktyki ochrony dóbr kultury w kancelarii Elżanowski Cherka & Wąsowski. 

Łukasz Dziamski jest rekomendowany przez przez wiele branżowych rankingów. Był laureatem nagrody specjalnej w konkursie „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2020″. W roku 2019 otrzymał wyróżnienie Next Generation Lawyer w kategorii Construction w rankingu Legal 500 EMEA. W latach poprzednich otrzymał indywidualną rekomendację jako specjalista w zakresie prawa ochrony zabytków.

Założycielami działającej od ponad pół roku kancelarii HANTON są Adam Szalc i Michał Zięba. Firma specjalizuje się w doradztwie z zakresu energetyki, przemysłu, nowych technologii, produkcji, infrastruktury i budownictwa oraz transportu i logistyki.

Źródło: Kancelaria HANTON

Prawieoprawie