MFW Fiałek doradzała Orkla ASA

Prawnicy z kancelarii MFW Fiałek doradzali Orkla ASA przy kupnie udziałów w Da Grasso. Transakcja obejmuje także reinwestycję dotychczasowych udziałowców Da Grasso w spółkę holdingową.

Klientowi doradzali kierujący projektem partner Mirosław Fiałek i counsel Rafał Siemieniec, a także senior associate Mateusz Mazurkiewicz, associates Grzegorz Policht, Paweł Siwiec, Wojciech Lichterowicz, Mateusz Więckowski oraz junior associate Adrianna Kłoda-Szczesna.

Zakres usług kancelarii obejmował przeprowadzenie badania due diligence i strukturyzację transakcji, przygotowanie dokumentacji oraz negocjacje. Prawnicy sporządzili także wniosek i reprezentowali klienta przed Prezesem UOKiK.

Orkla ASA to norweski koncern, który funkcjonuje głównie w Skandynawii, ale także w Europie Wschodniej, Azji i USA. Działa w zakresie dóbr konsumpcyjnych, rozwiązań aluminiowych, chemikaliów, a także na rynku finansowym. Da Grasso jest siecią restauracji, która specjalizuje się w kuchni włoskiej, w szczególności pizzy.

Źródło: MFW Fiałek

Prawieoprawie