Dwa prawnicze debiuty literackie

Lubimy na naszym blogu pokazywać przykłady ciekawych pasji prawników, zwłaszcza gdy łączą się w jakiś sposób z pracą zawodową.

Na przestrzeni pół roku na rynku pojawiły się dwie książki umiejscowione w świecie prawniczym. Obie  napisane przez prawników, jedna przez kobietę – adwokata, druga przez mężczyznę – radcę prawnego.

PROKURATOR

Dokładnie 3 dni temu odbyła się premiera książki „Prokurator” napisanej pod pseudonimem Paulina Świst. Jak podaje wydawca książki pod pseudonimem  ukrywaj się młoda ale już doświadczona i ceniona adwokat na co dzień zajmująca się prawem karnym, której prawdziwego nazwiska prawdopodobnie nigdy nie poznamy. „Zbyt wiele w jej książce bulwersującej prawdy o funkcjonowaniu polskiego wymiaru sprawiedliwości. Zbyt wiele autentyzmu, który nie wszystkim zainteresowanym może być w smak”. Autorka w „swojej powieści nie stroni też od odważnych opisów scen erotycznych. To także jedne z  powodów, dla których nie zamierza zdradzić swojej tożsamości”

A o czym jest książka? Jak zachęca nas opis z okładki:
„W piątkowy wieczór w klubie młody prokurator Łukasz Zimny poznaje pijaną trzydziestolatkę. Kobieta przedstawia mu się jako Klementyna. Szybko lądują razem w łóżku. Kiedy zasypia, dziewczyna znika. Klementyna w rzeczywistości ma na imię Kinga i jest adwokatem, a jej pobyt na Śląsku uwarunkowany jest jedną sprawą – słynnym procesem Szarego. Kiedy dwa dni później Kinga wchodzi na salę sądową okazuje się, iż prokuratorem oskarżającym w tej sprawie jest Zimny.
Wbrew wszelkiemu rozsądkowi para postanawia kontynuować romans. Okazuje się, że walka toczona na sali sądowej dodaje w łóżku tylko pikanterii. Ale czy to aby na pewno dobry pomysł?”

TRANSAKCJA

Kolejna pozycja to „Transakcja”,  powieść obyczajowa z wątkiem sensacyjnym, która ukazała się na rynku pod koniec listopada 2016 roku.  Autorem jest Zbigniew Korba – radca prawny, partner kancelarii Deloitte Legal, posiadający duże doświadczenie w transakcjach finansowych.

Autor „Transakcji” przenosi czytelnika w świat korporacji prawniczej. „Prawnik uznanej kancelarii prawnej otrzymuje do poprowadzenia niecodzienną sprawę. Chodzi o eksploatację bogatych złóż naturalnych odkrytych w Polsce. W tym samym czasie na placówce dyplomatycznej nagle umiera jego stary przyjaciel. Tajemnica tej śmierci niepokojąco zbiega się z prowadzoną transakcją.
Walka o zabezpieczenie interesów Skarbu Państwa i rozwikłanie zagadki śmierci przyjaciela okazuje się nie jedynym frontem zmagań bohatera. Żona, dzieci, radości ale i zmartwienia, w końcu coraz częstsze napięcia spowodowane intensywną pracą. Tymczasem transakcja nabiera tempa, a w kancelarii pojawia się atrakcyjna młoda prawniczka. Czy bohater oprze się jej urokowi?”

 

Gratulujemy autorom!

Uwielbiamy ludzi z pasją, nieszablonowych, wychodzących poza stereotyp prawnika.

A kto z Was już czytał? Czekamy na Wasze recenzje!

Prawieoprawie