Rymarz Zdort doradzała Grupie Maspex

Kancelaria Rymarz Zdort doradzała Grupie Maspex w sprawie podpisania umowy z Roust Corporation dotyczącej zakupu 100% udziałów spółki CEDC International, spółki zależnej grupy Roust.

Za przebieg transakcji odpowiedzialny był partner zarządzający Paweł Rymarz wspierany przez partnerów Monikę Kierepę, Zofię Frydrychowicz i Iwonę Her oraz senior associate Aleksandrę Kabać.

Termin zamknięcia transakcji został uzależniony od uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Maspex to największa prywatna, polska firma na rynku spożywczym. Jest liderem produkcji na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Grupa Maspex zajmuje również wiodącą pozycję w produkcji napojów i soków w Polsce, ale też w Czechach, w Rumunii i na Słowacji. Jest również czołowym producentem producentem produktów typu instant Europie Środkowo-Wschodniej. Firma jest także czołowy graczem na rynku makaronów, dżemów, oraz dań gotowych w Polsce. W Rumunii ma posiada większość rynku wody pitnej.

CEDC International jest największym importerem zagranicznych trunków w Polsce. Uplasowała się na pozycji lidera na rynku wódki, posiada ponad 47% udziału polskiego rynku. Do jej portfolio dystrybucyjnego należą m.in. wina Gancia, Carlo Rossi i Barefoot. Ponadto w zakładach produkcyjnych w Obornikach i Białymstoku wytwarzane są też alkohole kolorowe: Cointreau, Campari, Metaxa, Aperol, Grant’s, Jȁgermeister oraz Glenfiddich i Tullamore D.E.W.

Źródło: Kancelaria Rymarz Zdort

Prawieoprawie