Sobczyńscy i Partnerzy | FSG Prawo doradzała przy nabyciu kopalni kruszywa

Kancelaria Sobczyńscy i Partnerzy | FSG Prawo nowy rok rozpoczyna zakończeniem procesu nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa – kopalni kruszywa naturalnego AVACO – przez Hagric Woźniecki ze Szczeglina.

Ze strony kancelarii Sobczyńscy i Partnerzy | FSG Prawo w projekcie doradzali partner Piotr Pawłowski wraz z kierowanym przez siebie zespołem nieruchomości i inwestycji budowlanych przy wsparciu partnera Michała Sobczyńskiego z zespołu prawa spółek i transakcji.

Kancelaria uczestniczyła w negocjowaniu warunków nabycia zakładu górniczego AVACO stanowiącego ZCP. Przygotowywała także umowę przedwstępną oraz brała udział w sfinalizowaniu transakcji, w tym w zakresie wypełnienia poszczególnych jej warunków. Transakcja z uwagi na złożony charakter prawny nieruchomości wchodzących w skład ZCP oraz formalności dotyczących działalności górniczej wymagała kompleksowego podejścia i szerokiej analizy prawnej.

Hagric Woźniecki sp. z o.o. sp. k. to wiodąca polska firma zajmująca się handlem i transportem żywych zwierząt, która od lat notowana jest na listach największych polskich przedsiębiorstw z branży rolnej. Hagric Woźniecki dynamicznie rozwija swoją działalność m.in. poprzez  jej dywersyfikację. Nabycie kopalni kruszywa naturalnego w miejscowości Ławki to nowy rozdział w rozwoju firmy.

Źródło: materiały prasowe Sobczyńscy i Partnerzy | FSG Prawo

Prawieoprawie