SSW doradzała Baltic Power

Prawnicy z kancelarii SSW doradzali Baltic Power w trakcie negocjacji umowy EPC z GE Power i Enprom, mającej na celu zaprojektowanie i budowę lądowej stacji elektroenergetycznej. Stacja elektroenergetyczna jest częścią projektu budowy pierwszej polskiej morskiej farmy wiatrowej o wartości ponad 4,7 mld euro.

Klientowi doradzali partner dr Hubert Wysoczański i associate Katarzyna Kuśnierek. Zakres usług obejmował kompleksowe wsparcie Baltic Power w toku postępowania przetargowego, przygotowanie projektu umowy oraz negocjacje dokumentacji.

Morska farma wiatrowa Baltic Power to inicjatywa realizowana we współpracy między Grupą ORLEN i Northland Power. GE Power dostarcza technologie, rozwiązania oraz usługi obejmujące cały proces energetyczny, od punktu wytwarzania do konsumpcji. Enprom to jedno z wiodących przedsiębiorstw z branży elektroenergetycznej jedna z czołowych polskich firm budownictwa elektroenergetycznego. Uczestniczy w budowie infrastruktury zarówno na terenie kraju, jak i za granicą.

Źródło: SSW

Prawieoprawie