SSW doradzała Photon Energy

Prawnicy z kancelarii SSW Pragmatic Solutions doradzali Photon Energy Group przy zwiększeniu udziałów w Lerta S.A. z 24,27% do 56,75%. Photon Energy zakupiło akcje od PGE Ventures, Newberg oraz ASI Valuetech Seed Fund za kwotę blisko 7 mln euro.

Klientowi doradzali counsel Tomasz Kwaśniewski wspierany przez senior managing associate Dawida Brudzisza, associates Aleksandrę Kulik i Witolda Oszczanowskiego. Counsel Anna Sękowska, associates Joanna Bajda i Olga Nasiłowska doradzały w zakresie podatkowym. Z kolei od strony finansów doradzali corporate finance manager Kinga Regulska-Hofses, senior associate Tomasz Sopel, associate Michał Żurow i financial analyst Piotr Pawłowski. Zespół specjalistów nadzorował partner dr Szymon Okoń.

Photon Energy dostarcza nowoczesne i innowacyjne rozwiązania w zakresie energii słonecznej i wody głównie w Europie Środkowo-Wschodniej i Australii. Holenderska firma notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych od stycznia 2021 r.

Lerta to polska firma energetyczna, która umożliwia wytwórcom i odbiorcom energii czerpanie korzyści z zielonej transformacji. Uzyskuje to dzięki opartemu na sztucznej inteligencji, zarządzaniu zagregowanymi zasobami wirtualnej elektrowni na kilku rynkach jednocześnie.

Źródło: SSW Pragmatic Solutions

Prawieoprawie