Video marketing – dlaczego kancelarie prawne powinny zacząć go wykorzystywać?

Jeśli chcemy znacząco zwiększyć świadomość marki, dotrzeć do nowych użytkowników sieci i interesuje nas nawet podwojenie zasięgu naszej działalności marketingowej, czym prędzej powinniśmy zdecydować się na wprowadzenie do naszej komunikacji wysokiej jakości materiałów video.

Materiały wideo zapewniają nie tylko sprawniejsze i trwalsze budowanie świadomości marki, ale zważywszy na postępujące już od kilku lat trendy internetowej, są one również kluczem do udanej promocji (szczególnie w mediach społecznościowych), dlatego warto zdecydować się na tę formę płatnej reklamy. Realne i intensywne zwiększanie ruchu na stronie przekłada się na sukcesywne zainteresowanie ofertą kancelarii i rozwijanie portfela klientów (w tym szczególnie pożądanych – lojalnych).

Dlaczego prawnicy powinni inwestować w video marketing:

  • Szybko przyswajalna treść – wciąż maleje czas jaki użytkownicy poświęcają na konsumpcję pojedynczych treści. Video wygrywa zwłaszcza, gdy mamy mało czasu lub też nie mamy już siły na czytanie opasłych tekstów, mimo że te mogą nas nawet bardzo interesować.
  • Rosnąca popularność aplikacji video – faktem jest, że YouTube jest drugim co do liczby odsłon (po wyszukiwarce) narzędziem Google, które odwiedzają polscy internauci. Miesięcznie ogląda go ponad 18 milionów Polaków. Goniąc lidera Facebook wprowadził nie tylko możliwość publikowania własnych filmów video, ale również prowadzenia transmisji wideo na żywo. Na koniec nie możemy też zapominać o Snapchat’cie, który w krótkim czasie stał się jednym z ulubionych aplikacji wykorzystywanych w komunikacji firmowej.
  • Treść budująca zaufanie – nadają marce ludzkie oblicze, szczególnie gdy na filmach występują prawdziwi ludzie, a najlepiej gdy są to pracownicy firmy.

Jak stworzyć efektywny przekaz video na potrzeby reklamy społecznościowej?

Szczególne znaczenie ma sposób prowadzenia narracji – świetnie sprawdza się styl zbliżony do opowiadania, w ramach którego mogą też zostać przedstawione historie dotyczące zrealizowanych projektów – to swego rodzaju „referencje”.

Z pewnością zyskamy zainteresowanie odbiorcy również wtedy, gdy zdecydujemy się na video w konwencji profesjonalnego wywiadu.

Nie ma też co specjalnie bać się publikować klasycznych filmów reklamowcy, pod warunkiem jednak, że będą to firmy profesjonalnie zrobione. Dobry film o charakterze reklamowym, publikowany w ramach mediów społecznościowych, musi szybko skupiać uwagę internautów i być na tyle absorbującym, aby okazać się jednocześnie inspirującym do dalszych poszukiwań informacji na temat firmy.

Jaką formę mogą mieć filmy prawników?

  • Opinie klientów
  • Prezentacje nowych usług
  • Filmy „o firmie”
  • Filmy instruktażowe
  • Wywiady z prawnikami
  • Animacje

Jeśli nosicie się z decyzją o przygotowaniu filmu w ramach komunikacji marketingowej, to musicie wiedzieć, że nie ma co dłużej zwlekać. Konkurencja nie śpi