Wardyński i Wspólnicy doradzała Hampiðjan

Prawnicy z kancelarii Wardyński i Wspólnicy doradzali Hampiðjan hf. przy pośrednim nabyciu udziałów w Poldan Net Sp. z o.o. Transakcja podlega zatwierdzeniu przez organy ochrony konkurencji na Islandii, Grenlandii i Wyspach Owczych.

Klientowi doradzali partnerzy Izabela Zielińska-Barłożek, Bartosz Kuraś, Michał Gliński i Joanna Prokurat, counsels Adam Pawlisz i Joanna Krakowiak, senior associate Paweł Szumowski, associates Joanna Dudek, Klaudia Czarniecka, Gabriela Pagacz, Mateusz Tusznio i junior associate Daria Goliszewska. Zakres usług obejmował przygotowanie i negocjacje umowy sprzedaży udziałów oraz przeprowadzenie badania due dilligence.

Prawnicy współpracowali z norweską kancelarią Thommessen. W skład zespołu weszli partnerzy Anders Arnkværn i Solveig Bugge, managing associate Linn Andrea Nordhus, senior associate Ingrid Skjelmo oraz associate Ola Christoffer Åbråten.

Hampiðjan zajmuje się produkcją i sprzedażą sprzętu rybackiego, jest notowana na giełdzie Nasdaq First North Iceland. Poldan Net to producent siatek ochronnych, sportowych i sieci rybackich. Pośrednim właścicielem tej spółki jest Holding Cage i AS, spółka-matka z grupy Mørenot, która dostarcza rozwiązania dla przemysłu rybackiego.

Źródło: Wardyński i Wspólnicy

Prawieoprawie