WKB doradzała Neo Energy Group

Prawnicy z kancelarii WKB wspierali Neo Energy Group w transakcji sprzedaży 100% udziałów w spółce Great Wind sp. z o.o. na rzecz PAK-Polska Czysta Energia sp. z o.o (Grupa Polsat).

Zakres wsparcia obejmował pełną obsługę prawną transakcji. Klientowi doradzali Agnieszka Wiercińska-Krużewska, Marta Midloch, Małgorzata Studniarek, Krzysztof Sikorski i Tomasz Maślak.

Platforma inwestycyjna Neo Energy Group skupia się na rozwoju projektów i spółek z sektora energetyki odnawialnej, posiadając w portfolio m.in. projekty wiatrowe i fotowoltaiczne. Działając jako deweloper, spółka zajmuje się planowaniem inwestycji, uzyskiwaniem pozwoleń i doprowadzaniem projektów do tzw. stanu Ready-to-Build lub Ready-to-Operate.

Dzięki transakcji PAK-PCE – spółka zależna ZE PAK S.A., będzie mogła zrealizować kolejną inwestycję na rynku energetyki odnawialnej, konkretnie – budowę farmy wiatrowej składającej się z 33 turbin o łącznej mocy 72,6 MW w Człuchowie w woj. pomorskim. Przewidywana wartość inwestycji to ok 236 mln PLN.

Źródło: WKB

Prawieoprawie